sobota, 21 listopada 2015

NEWS: Rose Oud by Yves Rocher (2016)

Moda na różane agarowce nie ustaje a Rose Oud jest tego kolejnym przykładem.
Są to najnowsze perfumy marki Yves Rocher z serii Secrets D'Essences wykreowane przez perfumiarkę Annick Menardo które zawitają w Perfumeriach na początku nowego 2016 roku.
Jest to już dwunaste pachnidło w kolekcji Secrets D'Essences a jedenaste wykreowane przez tę perfumiarkę dla marki.  Rose Oud to druga różana wariacja po wycofanym Rose Absolue, zaprezentowana we flakonie w ciemnym kolorze mrocznej purpurowej róży o tej samej 50ml pojemności jak poprzednie edycje. 
W nutach min: Róża Damasceńska, Oud z Laosu, Kminek oraz Labdanum.


Unikalny i wyjątkowy zapach, który pozwala wyrazić swoją indywidualność. Dla kobiet lubiących zmysłowe, intensywne i silne nuty.

Zapach ten to zaproszenie do podróży. Rose Oud celebruje mityczną istotę Orientu jaką jest drzewo agarowe o niezrównanej mocy. Zapach jednocześnie drzewny, skórzany i tajemniczy. Aby je okiełznać, kreatorka zapachy, Annick Menardo, połączyła je z różą damasceńską. Czarująca i kobieca, otula drzewo agarowe zmysłową pieszczotą. Dwie siły, które się przyciągają, jedna mroczna, druga promienna. Razem tworzą wyjątkową kwintesencję zmysłowości. Ambrowe nuty żywicy labdanum łączą się z ostrymi akordami kminku stanowiąc dopełnienie i wnosząc do zapachu otulające ciepło.

Emblematyczny flakon z kolekcji Secrets d’Essences oraz opakowanie są ozdobione głębokim, ciemnym fioletem i złotem dla podkreślenia zmysłowości i wyjątkowości Rose Oud.
Skórzane i zmysłowe nuty drzewa agarowego kontrastują z wyjątkowo intrygującą i kobiecą różą damasceńską, tworząc unikalną alchemię, kwintesencję zmysłowości.

Olejek eteryczny z róży damasceńskiej: Róża damasceńska, bogata i wykwintna, jest zarówno pikantna, owocowa i ziołowa. Jej wielobarwna i promienna kobiecość z rozmachem wnosi do zapachu świeżość i blask.


Olejek eteryczny z drzewa agarowego: Drzewo agarowe odkrywa nuty drzewne, żywiczne, balsamiczne, ciepłe i drapieżne. 
Tropikalne drzewo agarowe z południowo-wschodniej Azji nazywane również „ Orlim Drzewem” zasługuje na miano nadane mu przez rdzenną ludność tego regionu. W obliczu niesprzyjających i w dużej mierze naturalnych czynników drzewo to broni się produkując z czasem szczególnie wonną żywicę.
Naturalny rozwój żywicy o niebywałej wartości zapachowej oraz transformacja drewna agarowego w olejek eteryczny wymagają czasu: dwa miesiące maceracji w wodzie, następnie proces destylacji, który trwa 6 do 7 dni. Mocne, silnie uzależniające akcenty uzyskanego w ten sposób olejku nadają zapachowi Rose Oud tajemniczy wymiar.
Jego mocno zarysowane i silnie uzależniające akcenty wnoszą do zapachu bogaty i tajemniczy wymiar.

Proces produkcji drzewa agarowego, kontrola i ochrona gatunku: Pozyskiwane w ramach specjalnego łańcucha produkcji w Laosie, drzewo agarowe wykorzystane w Secrets d'Essences Rose Oud spełnia najwyższe wymagania jakości i identyfikowalności.
Yves Rocher współpracuje z firmą z Laosu, w bezpośrednim kontakcie z rodzimymi plantacjami.
Ponieważ chodzi o gatunek chroniony, ścinka tych zasadzonych drzew, jak również proces destylacji wymagają zezwolenia. To racjonalne i zintegrowane zarządzanie zapewnia firmie zrównoważone zasoby.
Dzięki temu łańcuchowi produkcji, Yves Rocher przyczynia się do ochrony gatunku, jego trwałości oraz do rozwoju lokalnej gospodarki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz