środa, 16 września 2015

NEWS: Prada Olfactories (2015)

Włoska marka PRADA przedstawi w tym miesiącu swoją nową luksusową kolekcję Prada Olfactories na którą składać się będzie dziesięć butikowych pachnideł tym razem w większych pojemnościach wykreowanych we współpracy z Miuccią Prada przez wieloletnią przyjaciółkę kreatorki marki: perfumiarkę Danielę Andrier z Givaudan. Perfumy zamknięte będą w specjalnym woreczku z kolorowej tkaniny, dostępne w butikach Prady w Mediolanie i Galerii Lafayette we Francji i Nowym Jorku.

Kolekcja „Olfctories” została stworzona po to, aby wąchać ją i odkrywać niezależnie od utartych standardów czy zwyczajów postrzegania perfum. Każdy z zawartych w niej zapachów ma docelowo stać się częścią jakiejś osobistej historii, a dzięki temu wywoływać określone wspomnienia. Kluczem do zrozumienia nie tylko idei samych zapachów, ale także towarzyszącej im, złożonej z kolaży, kampanii, jest surrealizm i związana z nim kwestia marzeń sennych. Każdy z nich został stworzony tak, aby dotykać podświadomej strefy naszych umysłów, prowokować przywołanie częściowych wspomnień i emocji z przeszłości. 
Dlatego też, zamiast tradycyjnych nazw zawartych w składzie kwiatów lub numerów seryjnych perfum, zapachy z kolekcji „Olfactories” zostały nazwane na cześć filmów i piosenek pochodzących z minionych dekad.
Wśród nich znajdziemy m.in. „Purple Rain” Prince’a, „Tainted Love” zespołu New Wave oraz trochę zapomnianą piosenkę Brigitte Bardot „Nue au Soleil”.

Idea ta ma także swoje wytłumaczenie w kreacji stojącej za kampanią najnowszych perfum Prady. 
Daniela Andrier, która od wielu lat jest już nosem włoskiego domu mody, a wcześniej stworzyła m.in. perfumy „Rive Gauche” YSL i słynne „Caleche” Hermès, w jednym z wywiadów powiedziała: „Obrazkowe kolaże towarzyszące każdemu z zapachów reprezentują sen. Sny to nasze pierwsze wrażenia tuż po przebudzeniu – kolory i uczucia funkcjonują w ludzkich umysłach w kawałkach. I tak właśnie zostały skonstruowane te perfumy. Mają utożsamiać wśród klientów możliwie jak największą liczbę różnych wspomnień.”

Orientacyjna cena flakonu pachnidła o koncentracji wody perfumowanej i pojemności 100ml to:230 Euro/300 dolarów a w kolekcji znajdziemy między innymi następujące kompozycje:

Purple Rain   
w nutach min: neroli oraz wetiwer.

Tainted Love  
W nutach: fiołek, piżmo.

Nue au Soleil  
Nuty min: kwiat pomarańczy, paczula.

Cargo de Nuit  
W nutach: nasiona ambrette, cedr.

Double Dare  
Nuty: akordy skórzane oraz zamszowe.

Un Chant D’Amour  
W nutach: neroli, piżmo.

Heat Wave  
Nuty min: akordy kwiatów kwitnących nocą.

Pink Flamingos
Nuty: róża japońska, irys, kwiat wiśni.

Day For Night  
W nutach min: Ambra, skóra.

Marienbad
Nuty: wanilia, akord ambry, skóra, oud oraz kadzidło.
Info:
http://www.nstperfume.com/2015/09/16/prada-olfactories-new-fragrances/
http://fashionpost.pl/surrealistyczna-kampania-perfum-prada/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz