czwartek, 27 sierpnia 2015

NEWS: Shambhala, Dynasty by AUPHORIE (2015)

Auphorie interesująca niszowa, ręcznie wykonana w małych partiach marka, tworzona przez dwóch braci samouków zafascynowanych światem zapachów: Eugene Au oraz Emrys Au w samym sercu Azji: słonecznej Malezji. W kolekcji znajdziemy 30ml ekstrakty i skoncentrowane wody perfumowane wykonane z cennych naturalnych ekstraktów i esencji z całego świata.

Shambhala to piękne pachnidło inspirowane legendarną krainą.
Wśród tybetańskich mnichów znana jest legenda o tym, iż gdzieś wysoko, w niedostępnych rejonach Himalajów, znajduje się duchowe miasto Shamballa, ukryte pomiędzy lodowymi szczytami, które powstrzymują wszystkich nie posiadających odpowiednich kwalifikacji, by do niego wstąpić. Miejsce to jest portalem łączącą ziemski, materialny świat, z wyższymi wymiarami. Jest cudowną krainą nie skażoną problemami świata materialnego, wolną od cierpień i konfliktów. Nazwę Shamballa odczytać można jako sanskryckie słowo oznaczające - "źródło szczęścia".
Perfumy te mają swoją moc. Są mocno skoncentrowanym oleistym ekstraktem który zaliczam do tych orientalnych, ale to z tych nietypowych. W zapachu uświadczymy mnóstwo drzewnych żywic, oraz chłodnych, lekko dymnych ingrediencji, mocno pikantnych dodających ziołowej świeżości. Tu z dodatkiem najwyższej jakości olejku agarowego pachnącego…khe khe wielbłądem :)  na szczęście szybko umyka ze skóry.
W głębi perfum majaczy aromat igieł cedrowych opleciony balsamiczno-gorzkimi akordami. To niecodzienne, pozornie chaotyczne połączenie o ogromnej projekcji pięknie rozwija się na skórze. Zapach o wyraźnie męskim charakterze, unosi się jak delikatny chłodny powiew górskiego powietrza przesiąkniętego iglastymi lasami. Wielbiciele chłodu jaki i aromatycznych drzew iglastych będą w siódmym niebie.

Nuty: Nocny Jaśmin, Róża, Tybetańskie kadzidło ( Sandałowiec z Mysore, Oud, Himalajski Cedr, Mirra, Kadzidło frankońskie Olibanum) Himalajska ambra, Olejek z rośliny Nard z Himalajów (Jatamansi), Piżmo.Dynasty 
Urocza kompozycja owocowo-kwiatowa z delikatnym bukietem z magnolii i róży zrywanych wczesnym rankiem znajdujących się w sadzie pełnym dojrzałych owoców brzoskwiń, liczi i soczystych fig.
Bukiet kwiatowo-owocowy pięknie się rozwija roztaczając wokół swój upojny aromat, a dzięki tej grze pachnidło staje się ujmująco słodkie i sensualne.
Całość promieniuje słoneczną, pozytywną energią ułożoną na ciepłej, kremowej sandałowo-waniliowej bazie. Zdecydowanie dla osób którzy poszukują pięknych wiosenno-letnich zapachowych doznań.

Pachnidło Dynasty inspirowane jest historią miłosną między cesarzem dynastii Tang Xuanzong i jego ukochanej konkubiny Yang Guifei.- najsłynniejszej piękności w dziejach Państwa Środka.
Yang Guifei urodziła się jako Yang Yuhuan. Na dworze cesarskim pojawiła się jako konkubina księcia Shouwanga, syna cesarza Xuanzonga. Szybko rozkochała w sobie starzejącego się cesarza, który w 745 r. uczynił ją swoją drugą żoną i nadał jej imię Guifei. Yang Guifei bez skrupułów wykorzystywała swój wpływ na cesarza i zaczęła odgrywać decydującą rolę na dworze. Wymusiła tytuły książęce dla swoich braci i olbrzymie majątki dla sióstr, a jeden z jej kuzynów, Yang Guozhong, został dzięki protekcji kanclerzem.
Gdy w 755 r. wybuchła rebelia An Lushana, cesarz musiał uciekać wraz z dworem ze stolicy. W czasie ucieczki doszło do buntu cesarskiej gwardii, w wyniku czego został zamordowany kanclerz Yang Guozhong. Chcąc uniknąć zemsty ze strony wszechwładnej Yang Guifei zbuntowani żołnierze zażądali od cesarza wydania na nią wyroku śmierci. Obawiający się o własne życie Xuanzong rozkazał jej popełnić samobójstwo.
Postać Yang Guifei zapisała się w chińskiej literaturze jako symbol demoralizacji i zepsucia. Słynęła ze swojego zamiłowania do owoców liczi, które kazała sprowadzać z południa kraju. Ponieważ są to owoce krótkotrwałe, kurierzy galopowali dzień i noc by dostarczyć cesarskiej konkubinie świeżych liczi. W przypadku gdy owoce się zepsuły, kurier był karany śmiercią.

Epoka dynastii Tang (618–907), uważanej za największą w historii Chin, to czas wielkiego znaczenia Chin w świecie. Okres pierwszej połowy VIII wieku, na który przypada zdecydowana większość lat panowania cesarza Xuanzonga, uchodzi z kolei za najbardziej pomyślny w dziejach jego rodu panującego. Władca ten rozpoczął rządy w 712 roku, po tym jak jego ojciec abdykował na jego rzecz. Miał opinię wyjątkowo zdolnego i w pełni zaangażowanego w sprawy państwowe. Twierdzono nawet, że dorówna swojemu pradziadkowi, słynnemu cesarzowi Taizongowi, uznawanego obecnie za największego władcę w dziejach Chin. Wszystko to zaczęło się zmieniać, kiedy Xuanzong zapała uczuciem do Yang Yuhuan.
Cesarz zakochał się w przepięknej Yang niemal do szaleństwa. Z jego strony była to wielka miłość do młodej dziewczyny (różnica wieku wynosiła 34 lata). Również z jej strony pojawiło się wielkie uczucie do cesarza. Stali się nierozłączni. Z pewnością zbliżyło ich to, że oboje mieli artystyczne dusze. Władca bardzo lubił grać na różnych instrumentach, a ona uwielbiała śpiewać i tańczyć. Yang Gufei, która w późniejszych czasach została zaliczona do czterech największych piękności dawnych Chin, była opiewana przez współczesnych poetów na różne sposoby. Mówiono, że była tak piękna, iż na jej widok kwiaty chowały się ze wstydu, a jej włosy były jak chmura.

Nuty: Brzoskwinia, Liczi, Figa, Chińska Peonia, Magnolia Yulan, Róża, kadzidło Chińskie: (Drewno Sandałowe z Mysore, drewno Cedrowe), Nasiona Wanilii, Orientalne Piżmo.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Yang_Guifei
http://histmag.org/Yang-Guifei-chinski-romans-wszech-czasow-9300
http://www.reikimaster.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=95:legenda-o-duchowym-miecie-shamballa&catid=42:szamballa&Itemid=164

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz