wtorek, 23 czerwca 2015

NEWS:Les Absolus D’Annick Goutal

5 Października 2015 roku marka Annick Goutal zaprezentuje swoją najnowszą orientalną kolekcję "Les Absolus D’Annick Goutal" na którą składać się będą trzy skoncentrowane pachnidła z królującymi w nich  ingrediencjami: wanilią, ambrą oraz agarowcem. Perfumy będą dostępne w jednej 75ml pojemności i w cenie: 195 Euro za flakon.
Vanille Charnelle
W nutach znajdziemy: akordy pieprzu, wanilii wraz ylang-ylang i fasolką tonka.

Ambre Sauvage
W nutach: różowy pieprz, ambra, lawenda, akordy irysa, wanilii, paczula i styraks.

1001 Ouds
W nutach: oud, papirus, mirra, róża, drewno gwajakowe, akordy dymnej brzozy, nuty pieprzu.
Annick Goutal urodziła się w 1945 roku w Aix en Provence we Francji. Była córką paryskiego ciastkarza, jedną z ośmiorga rodzeństwa. Jako wyraz młodzieńczego buntu lat 60-tych, porzuciła grę na pianinie i pojechała do Anglii, aby zostać modelką. Tam spotkała kreatora perfum z firmy Robertet z Grasse we Francji, który odmienił jej życie. To spotkanie zapoczątkowało jej pasję – tworzenie perfum.
Po długim okresie wtajemniczenia, zainspirowana emocjami, których nie brakowało w jej życiu, stworzyła swoje pierwsze perfumy, Folavril w 1980 r. w nucie głowy oparte na kwiecie boronii oraz jaśminie a w nucie bazy na owocu mango. Rok później powstał się Eau d’Hadrien.
W tamtym czasie miała za sobą bolesny rozpad związku, z którego pozostała jej córka Camille i poważna choroba. Później jednak znów uśmiechnął się do niej los i wyszła za miłość ze swojego dzieciństwa. W 1977 r. spotkała perfumiarza Henri Sorsana i kolejne siedem lat poświęciła na rozwój swego wrodzonego talentu – doskonałego węchu.

Pierwsze trzy perfumy - Folavril, Passion i Eau d'Hadrien – jednoznacznie pokazały, że Annick Goutal jest niezwykle utalentowana. Wraz z otworzeniem pierwszego butiku w Saint Germain zrodziła się nowa gwiazda wśród marek perfumiarskich. Każdy z zapachów Annick Goutal jest niezwykle specyficzny i zainspirowany kimś lub czymś ważnym w życiu ich twórczyni. Wszystkie charakteryzują się mistrzowską równowagą nut i perfekcyjną harmonią.
Wielu stałych klientów twierdzi, że jeśli raz poczujesz któreś z perfum Annick Goutal, na zawsze zostaniesz miłośnikiem tej marki. Na przykład nieporównywalny zapach Eau d'Hadrien pokochała Madonna, ale jest to tylko jedna spośród wielu gwiazd, które zachwyciły się marką Annick Goutal.
Niestety, w 1999roku po długiej walce z rakiem Annick Goutal zmarła w wieku 53 lat . Pozostawiła po sobie 25 wyjątkowych perfum dla kobiet i mężczyzn. Tradycja kontynuowana jest przez jej córkę Camille, która z pomocą Isabelle Doyen i zespołem stara się o zachowanie wysokiej jakości perfum. Filozofia marki od lat jest niezmienna i oparta jest na założeniu, że ponadczasowość tradycji i dziedzictwa marki tkwi w wyrażaniu prawdziwych uczuć, które odzwierciedlają perfumy.

Od momentu powstania w 1981 roku, dom ekskluzywnych zapachów Annick Goutal stał się znaczącym graczem na światowym rynku niszowych perfumerii. Duma jaką niesie ponadczasowe dziedzictwo zapoczątkowane przez założycielkę marki, stanowi najwyższą wartość będącą synonimem kunsztu, emocji, doskonałości i francuskiej sztuki życia. Luksusowe perfumy Annick Goutal sprawią, że doświadczysz prawdziwych uczuć. Unikalne i niezwykłe kompozycje są projektowane z pasją i miłością, dzięki czemu odkrywanie ich sekretnego świata jest wyjątkowym przeżyciem.

Każde perfumy Annick-Goutal opowiadają niepowtarzalną historię, zatrzymując magię chwili na zawsze w stylowych flakonach: pamięć o ukochanym, znaczące spotkanie lub moment szczęścia. Kompozycje projektantki są inspirowane naturą, którą bardzo kochała: "Każdy z moich zapachów urodził ze znaczącej chwili mojego życia, emocji, w bardzo intensywnym momencie komunikacji z naturą. Dzięki darowi, który otrzymałam jestem szczęśliwa mogąc brać co dostaję i wyrażać to poprzez harmonię zapachu na swój indywidualny sposób".
Dla tej wybitnie utalentowanej artystki, kreacja perfum była aktem miłości, poszukiwania wieczności wynikającej z całkowitej wolności twórczej. Miłość, tak jak muzyka, była jej prawdziwym powodem do życia, jak często podkreślała "Zapach jest muzyką moich snów". Annick-Goutal perfumy odzwierciedlają piękno kobiecości, subtelność oraz wrażliwość. Prestiżowe zapachy uosabiają zmysłową elegancję, francuski szyk oraz wysublimowany, czarujący urok. 

Zdjęcia, info:
https://twitter.com/auparfumcom/status/612962581502914560/photo/1
http://www.auparfum.com/un-vent-venu-d-orient-souffle-sur-annick-goutal,2359

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz