wtorek, 16 czerwca 2015

NEWS: Palo Santo by Carner Barcelona (2015)

Szóste już w kolekcji perfumy zapowiadane przez hiszpańską markę  Carner Barcelona wykreowane zostały z najwyższej jakości składników z wykorzystaniem szamańskiego mistycznego drewna Palo Santo o słodko-kadzidlanym aromacie. Pachnidło to (a raczej mała miniatura) miało swoją premierę podczas ostatnich Mediolańskich targów Esxence. Twórczynią najnowszego dzieła jest Shyamala Maisondieu z Givaudan znana z dwóch najnowszych kompozycji Saltus i Succus dla marki Liquides Imaginaires i Velvet Orchid dla Toma Forda, a także kompozycji dla Rouge Bunny Rouge i Etat Libre D’Orange.

Palo Santo(święte drzewo) z którego wytwarzany jest bardzo intensywny, pięknie pachnący balsamiczną słodkością i cytrusem olejek oczyszczający umysł i sprzyjający medytacji.
Należy do kategorii „olejków duchowych”, znanych za ich ezoteryczny i nadprzyrodzony charakter.
Tradycyjnie drewno używane jest przez szamanów i znachorów przy różnych ceremoniach i rytuałach.
Palo Santo to pachnące drewno drzewa Burserea graveolens, rosnącego w dżungli amazońskiej. Używane jest przez szamanów i znachorów przy różnych ceremoniach, rytuałach, w sesjach leczniczych i oczyszczających. Ma zaskakująco mocny i słodki zapach, kiedy je podpalimy.
Dym oczyszcza powietrze ze złych mocy, negatywnej energii. Zapach jest silny i naprawdę unikalny, bardzo przyjemny. Roślina bardzo ceniona przez Indian. Nazywają ją "święte drewno".
Kawałki drewna mogą być stosowane jako amulet, noszone przy sobie. Można też podpalić pare gałązek, aby oczyścić powietrze w mieszkaniu.


Piramida olfaktoryczna pachnidła Palo Santo:
Nuty głowy: Indyjski kwiat Davana i akord Rumu,
Nuta serca: ciepłe akordy mleczne, drewno gwajakowe z Paragwaju, Wenezuelska  fasolka Tonka,
Nuty bazy: wetiwer z Haiti, marokańskie drewno cedrowe, Wanilia i żywica amyris (żywica Elemi) z Dominikany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz