sobota, 20 czerwca 2015

NEWS: LA FILLE DE L'AIR by Courrèges

LA FILLE DE L'AIR by Courrèges
Nowe letnie pachnidło francuskiej marki Courreges dostępne jest od Czerwca w dwóch pojemnościach 50ml i 90ml jako woda perfumowana.
W nutach prawdziwe lato: Kalabryjska Bergamotka, Neroli, Kwiat pomarańczy, Białe piżmo, Ambroksan, Akord neoprenu (syntetyczny kauczuk), nuty ozonowe i Cedr.


Andre Courreges Jeden z najbardziej charakterystycznych projektantów lat 60-tych i 70-tych, który zapoczątkował wiele trendów w modzie światowej, a jego Dom Mody nadal zajmuje czołowe miejsce w świecie.
Andre Courreges urodził się 9 marca 1923 roku w miejscowości Pau we Francji. Od dziecka przejawiał skłonności artystyczne, lecz jego rodzice kazali kształcić mu się na inżyniera. Projektant z powodzeniem ukończył studia techniczne, po czym ... rozpoczął karierę projektanta.
Początkowo, w 1948 roku, zatrudnił się w małym paryskim domu mody, by w ciągu roku dołączyć do zespołu wielkiego Cristobala Balenciagi.
W roku 1961 roku otworzył swój własny Dom Mody i stał się jednym z najbardziej oryginalnych projektantów w Paryżu. Od 1964 roku jego kolekcje Haute Couture wywoływały zachwyt całego świata mody a kolekcje Pret-a-Porter odnosiły sukcesy w ilości sprzedaży.
W jego projektach odciskało się wyraźnie jego techniczne wykształcenie.
Proporcjonalne cięcia, linie proste, trapezowe kształty, sztywne tkaniny tworzące futurystyczne konstrukcje.
Geometryczne linie były wszędzie. Jednocześnie z Mary Quant wprowadził do mody "mini" spódniczkę, która szybko zaczęła być kopiowana przez Chanel, Marca Jacobsa i Donnę Karan.
Moschino i Hilfiger zaczerpnęły od projektanta pomysły na buty i akcesoria - przede wszystkim duże, futurystyczne okulary.
Znakiem rozpoznawczym Andre Courreges był kolor biały, który wyraźnie dominował we wszystkich jego kolekcjach. Projektant szokował świat mody skąpym bikini, przezroczystymi tkaninami czy zastosowaniem tworzyw sztucznych w swoich projektach.
Był jednym z najczęściej kopiowanych twórców. Z tego też powodu w 1965 roku wprowadził ścisłą kontrolę swojej produkcji, a jego kolekcje były sprzedawane tylko w licencjonowanych butikach.
Jak każdy wielki Dom Mody Courreges miał również swoje zapachy.

Pierwszym wprowadzonym na rynek w 1970 roku był Empreinte - piękna szyprowo-kwiatowa kompozycja. Oczywiście w białym opakowaniu.
Andre Courreges w 1985 roku przeszedł na emeryturę i sprzedał swoją firmę. Jednakże dalej marka funkcjonuje z powodzeniem na rynku utrzymując swoje miejsce w świecie mody. W Polsce mało znana, choć znajduje się w ścisłej światowej czołówce w branży fashion. zdjęcie:
http://www.fifi-les-bons-tuyaux.com/wp-content/uploads/2015/05/la-fille-de-lair-courreges.jpg
https://www.facebook.com/courregesparis?fref=photo
http://www.faniperfum.pl/blogs/fairy/wielkie-marki-andre-courreges-173/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz