czwartek, 14 maja 2015

NEWS: Oxford by Ruth Mastenbroek

Ruth Mastenbroek- absolwentka studiów chemicznych w Oxfordzie, pracuje w branży perfumeryjnej od 26 lat. Współpracowała z takimi wielkimi projektantami perfum jak Jacques Cavallier oraz Olivier Cresp (twórca perfum dla marki Thierry Mugler).
Ruth spędziła większość życia w USA i właśnie z podróży po Stanach jak i Europie i Dalekiego Wschodu czerpie inspiracje. Kobieta ambitna o silnej osobowości, tworzy właśnie perfumy dla osób o silnym umyśle, indywidualistów, którzy chcieliby wypróbować coś nowego, choć są amatorami klasycznych składników. Perfumiarz zawsze marzyła o swoim własnym zapachu i tym sposobem w 2010r. stworzyła swoja pierwszą linię perfum o nazwie Ruth Mastenbroek, aby po jakimś czasie zachwycić nowym damskim zapachem o nazwie Amorosa. Inspiracją dla Ruth do stworzenia swojego drugiego zapachu była wyprawa do nieznanej jej dotąd część Włoch pachnącej m.in. kwiatem tiary i tuberozy, których aromat można znaleźć właśnie w tych perfumach.
Najnowszym, trzecim zapachem jest Oxford który będzie miał swoją premierę w lipcu. Inspirowany jest słynnymi francuskimi papierosami w charakterystycznych biało-niebieskich pudełkach  preferowanych przez znajomych kreatorki w czasie studiów na Oksfordzie. 

W nutach min: Bergamotka, Galbanum,  Bazylia, Jaśmin, Szałwia, Rozmaryn, Ambra, Wanilia, Paczula, Wetiwer oraz Oud.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz