sobota, 16 maja 2015

NEWS: Herrera Confidential Collection Carolina Herrera

Carolina Herrera urodziła się w 1939 roku i jest rodem z Wenezueli. Od 1965 pracowała jako ekspedientka w butiku w Caracas.  W 1968 poślubiła Reinaldo, gospodarza popularnej porannej telewizji. Małżeństwo pozwoliło jej wejść na salony, a tym samym  zaprezentować stworzone przez siebie kreacje na licznych imprezach towarzyskich. W swoim czasie Carolina Herrera nawiązała znajomości z takimi sławami jak Mick Jagger czy Andy Warhol, z którymi widywano ją w kultowym Studio 54.
Już w 1972 umieszczono ją na liście najlepiej ubranych kobiet na świecie. W 1980 roku za namową przyjaciółki otworzyła swój pierwszy dom mody w Nowym Jorku. Jej kolekcja odniosła niesamowity sukces, zdobywając uznanie całej nowojorskiej klasy wyższej.

Kiedy spytano ją, na czym wzorowała się, tworząc swoją pierwszą linię ubrań, odpowiedziała: „To mój własny styl”. Kilkadziesiąt lat później te zdanie dalej okazuje się prawdziwe. Więc jaki jest styl najlepiej ubranej kobiety w USA? Określa się go jako wyrafinowany oraz międzynarodowy, chociaż wydaje się, że najlepiej pasuje do niego określenie „wytworny”. Pierwsze perfumy marki pojawiły się na rynku osiem lat po założeniu firmy – w 1988 r. Największą sławę zyskały perfumy nazwane *(537–212). Jeśli jesteś ciekawy, co oznaczają te cyfry, jest to numer kierunkowy do Manhattanu w Nowym Jorku, który Caroline dosłownie  pokochała i w końcu się tam przeprowadziła. W tworzeniu zapachów biorą udział najlepsi perfumiarze na świecie tacy jak: Alberto Morillas, Rosendo Mateu czy Ann Gottlieb.

Pod koniec lat 80. hiszpańska firma kosmetyczna Puig kupiła licencję od Caroliny Herrery i zaczęła produkować serię kosmetyków pod jej marką. Min: słynną linię pachnideł 212 dla kobiet i dla mężczyzn. Jej perfumy są oryginalne, zmysłowe oraz wyrafinowane- zupełnie jak Nowy York nocą, w którym zrobiła tak wielką karierę. Ponadto, marka angażuje się w wiele projektów charytatywnych – na przykład bierze aktywny udział w walce z rakiem piersi.

W tym roku mamy przyjemność poznać jej pierwsze butikowe pachnące dzieła z kolekcji Herrera Confidential które miały swoją premierę na Bliskim Wschodzie. W kolekcji znajdziemy aż sześć pachnideł (każde o pojemności 100ml) o interesujących nazwach: Herrera Tuberose, Burning Rose, Nightfall Patchouli, Oud Couture, Neroli Boheme oraz Amber Desire. Ponadto marka dołączyła do luksusowej kolekcji cztery skoncentrowane attary: Rose, Oud, Sandalwood, Musk o pojemności 15ml. Ceny flakonów to 236 Euro, a 15ml attarów: 385 Euro.
Marka z pewnością zainteresuje tych wszystkich, którzy lubią orientalne i drzewne zapachy, chcą wypróbować oryginalne luksusowe perfumy jednej z najlepszych projektantek, która ubierała samą Jacqueline Kennedy Onassis.
  Amber Desire
W nutach: Absolut róży, wanilia oraz labdanum.

Neroli Boheme 
Inspirowany beztroskimi dniami spędzonymi w Wenezueli w rodzinnej siedzibie Le Vega. 
Nuty: Neroli, włoskie owoce cytrusowe, indyjski Jasmin. 

Oud Couture 
Wykreowany z najcenniejszego drewna agarowego czerpie inspirację z kultury bliskiego wschodu w połączeniu z nowoczesnym stylem.
W nutach: oud z Laosu, żywice, róża damasceńska, róża Taif.

Nightfall Patchouli 
Zapach zainspirowany magią arabskich nocy.
Nuty: Przyprawy, żywice, styraks, cynamon oraz liść indonezyjskiej paczuli.

Burning Rose
Nuty: bułgarska róża, przyprawy, cynamon z Laosu, imbir,  paczula z Indonezji.

Herrera Tuberose
Intensywnie kwiatowy z nutami Indyjskiej tuberozy, kwiatu pomarańczy oraz wanilii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz