piątek, 10 kwietnia 2015

NEWS: AMBRE DE SIAM by PARFUMS VOLNAY

"AMBRE DE SIAM" by PARFUMS VOLNAY
Po 95 latach powraca w nowej formule orientalne pachnidło AMBRE DE SIAM legendarnej marki Volnay które nie tak dawno debiutowało na targach Esxence. To właśnie dzięki temu zapachowi Muriel Madeline, prawnuczka kreatorki marki Germaine Madeline zobaczyła cudowny flakon Ambre de Siam wystawiony przez Lalique na aukcji w Genewie – i od tamtej pory nigdy nie zaprzestała swoich wysiłków, żeby wznowić biznes swoich przodków.
Obecnie marka ma w swojej kolekcji sześć zapachów: Objet Celeste, Etoile d’Or (1925), Perlerette (1925), Yapana (1922), Brume d’Hiver (1922) i najnowszy: Ambre De Siam wykreowany w 1920 roku.

Flakon Ambre De Siam autorstwa Rene Lalique (1920)

Zapachy zachowały swoja główną woń oryginału, któremu René Duval nadał nazwę jako jedną liczbę:
Baza 4092 (pudrowo-różany, waniliowo-goździkowy).  Stworzona w latach 1920-tych stała się punktem wyjścia i znakiem rozpoznawczym Volnay Paris.
Najnowsze perfumy jak dobry rocznik wina muszą leżakować i nabierać mocy, więc w sklepach będą dostępne dopiero od Września 2015 roku. Perfumiarką ponownie została Amélie Bourgeois znana z pierwszych wskrzeszonych dzieł dla marki, a także dla Frapin, Jovoy, Mendittorosa, Liquides Imaginaires i nowej niszowej marki Room 1015 Volnay Ambre de Siam:
Nuty: Niebieski imbir, Bergamotka, Drewno sandałowe, Drewno ambrowe, Kaszmeran, 
Benzoes Syjamski, Baza 4092, Białe piżmo, Paczula, Szafran.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz