poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Acquasala by Gabriella Chieffo Profumi

Włoska marka Gabriella Chieffo Profumi twórczyni Gabrielli Chieffo z zawodu kobiety-inżyniera, miłośniczki gotowania oraz dobrego jedzenia, projektantki i dawniej właścicielki firmy produkującej energię ze źródeł odnawialnych debiutowały w 2014 roku podczas targów Pitti Fragranze we Florencji.
W kolekcji znalazły się cztery pachnidła o interesujących nazwach: Lye, Ragu, Hestera oraz Camaheu. To moim zdaniem była najpiękniejsza niespodzianka zeszłorocznych targów.
W tym roku również nie zawiedli. 
Przepiękne stanowisko było jednym z największych zainteresowań wyłożone biało-szarymi kamieniami i białymi papierowymi kwiatami w stylu origami pokrytymi tekstem. Zrobiło to na mnie kolosalne wrażenie! Każde z prezentujących pachnideł inspirowane jest wspomnieniami i uczuciami Gabrielli w różnych momentach i sytuacjach.
Oprócz perfum zamkniętych w minimalistycznych flakonach z korkiem wykonanym z kamieni znalezionych na południu Włoch, w ofercie marki są również ręcznie wykonane z ceramiki przepiękne limitowane dyfuzory, czyli pachnidła specjalnie przeznaczone do pomieszczeń.

W tym roku mamy przyjemność poznać jej piąty, morsko-kwiatowo-przyprawowy projekt  ACQUASALA który miał swoją premierę dokładnie 18 lutego 2015 roku na targach Essence 2015 w Mediolanie, a inspirowany był wspomnieniami kreatorki z bankietów z nad Morza Śródziemnego z prawdziwą neapolitańską kuchnią. To już drugi zapachowy projekt po słynnym Ragu karmiący zmysły :)
Twórcą dzieła jest młody włoski perfumiarz Luca Maffei - najbardziej rozpoznawalne nazwisko na targach perfumeryjnych. Ostatnio wpadł w prawdziwy wir tworzenia znakomitych pachnideł min: dla marki Jul et Mad, nowej serii perfum dla Onyrico, The Essence Of Central Park Carthusia, poza tym wcześniej wykreował zapachy dla takich marek jak: Peccato Originale, Perris Monte Carlo oraz Acca Kappa. Acquasala jest jego trzecim pachnidłem zamieszanym dla marki (wcześniejsze to: Hestera oraz Ragu)

Aquasala to kompozycja w stylu śródziemnomorskim, w szlachetnym stylu, czuć w nich kunszt perfumiarskiego fachu, wszak tworzył go dobry włoski nos  :) W otwarciu uderza nas podmuch pikanterii - pieprzu z gałką muszkatołową. Czujemy w nozdrzach świdrującą, delikatnie chłodną bryzę pachnącą morzem, przełamaną zapachem wyschniętej na skórze soli morskiej oraz aromatycznymi algami wyrzuconymi na brzeg. Pod tą falującą taflą oceanu czujemy prawdziwą, nieokiełznaną moc żywiołu, energię w najczystszej postaci. Mech dębowy i piżmo w bazie zapachu dodaje mu naturalnej świeżości i głębi a dzięki dodaniu żywic, mirry, korzenia irysa i kaszmeranu ociepla nam klimat.
Piękne pachnidło które zaliczam do moich zapachowych faworytów. Przypominają mi trochę ostatnie dokonania Aedes de Venustas w Copal Azur lecz w zdecydowanie mniejszej ilości kadzidlanych konotacji.
Perfumy w doskonałym gatunku, prawdziwie eleganckie, nieco chłodne, zdystansowane, nie narzucające się, a jednak zwracające uwagę. Delikatnie orzeźwiają i działają energetyzująco.
Ta dawka ożywienia i powiewu świeżości zdecydowanie sprawdzi się w zbliżającym okresie wiosenno-letnim. Gorąco polecam testy.
Piramida zapachowa Acquasala:
Nuty głowy: olejek neroli, wodorosty, żywica elemi, kminek, pieprz, gałka muszkatołowa,
Nuty serca: irys, kadzidło, mirra,
Nuty bazy: paczula, kaszmeran, ambra, mech dębowy, piżmo.
 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz