niedziela, 22 marca 2015

NEWS: LES WHITE Collection by Jul et Mad

Marka JUL et MAD ceniona jest przeze mnie ze względu na bezkompromisową rewelacyjną jakość swoich dzieł, jak i piękną miłosną historię opowiedzianą zapachami. Jest ona świadectwem głębokiej miłości między jego dwoma założycielami- Juliena Blancharda i Madaliny Stoica-Blanchard, inspirowana etapami miłosnej podróży dwojga bliskich sobie ludzi.
Po debiutanckim sukcesie pierwszych trzech pachnideł z 2012 roku (Amour de Palazzo, Stilletos on Lex, Terrasse a St-Germain) i Aqua Sextius z 2014 roku - ostatnich, czwartych perfum wykreowanych przez utalentowaną młodą perfumiarkę Cecile Zarokian, w tym roku na tegorocznych siódmych już targach Essence-The Scent of Excellence w Mediolanie zostanie zaprezentowana nowa kolekcja zatytułowana „Les White” na którą składać się będą aż trzy pachnidła Garuda, Nin-Shar, Néa o wysokiej koncentracji w formie ekstraktów tak jak wcześniejsze ich zapachy.
https://www.facebook.com/786535751367544/photos/pcb.923471004340684/923470594340725/?type=1&theater

Perfumiarzem dwóch nowości jest młody utalentowany człek z pochodzenia Włoch Luca Maffei, który ma już w swoim dorobku imponujące dzieła dla Pineider, Acca Kappa, Washington Tremlett, Perris Monte Carlo, Peccato Originale, Masque Fragranze Milano, Gabriella Chieffo Profumi, Tiziana Terenzi, Alyssa Ashley, Womo oraz Zippo.

Orientalna kolekcja Les White ukazuje inną miłosną podróż. Inspirowana jest czasami świetności starożytnych zaginionych cywilizacji. Zaprezentowana zostanie w pozłacanych, ręcznie sygnowanych kryształami Svarowskiego flakonach zamkniętych w wykonanych ręcznie drewnianych skrzyniach. W sprzedaży od Maja 2015 roku.

GARUDA Jest hołdem złożonym wielkiemu starożytnemu imperium Angkoru zwanego Khmerskim istniejącego w okresie od 802 do 1432 roku. Nazwa Angkor pochodzi od sanskryckiego słowa nagara czyli: święte miasto. Otoczone jest murem ozdobionym słoniami i mitycznymi Garudami – bogami pod postacią ludzi-ptaków, będących transportem dla innych bogów.


Perfumiarz: Luca Maffei
Nuty głowy:  Bergamotka, Kminek, Pomarańcza, Różowy pieprz,
Serce: Oud z Kambodży, Rum, Szafran,
Baza: Ambra, Kaszmeran, Wetiwer z Javy, Piżmo, Paczula, Timbersilk, Wanilia, Drewno cedrowe.


NÉA inspirowana jest Złotym wiekiem Cesarstwa Bizantyjskiego.

Perfumiarz: Luca Maffei
Nuty głowy: Daktyle, Davana (Artemisia), Granat, Liście palmowe, Czarny pieprz,
Serce: Suszone śliwki, Akord Damasceńskiej róży, Jaśmin sambac,
Baza: Ambroksan, Benzoes, Kaszmeran, Karmel, Piżmo, Paczula, Fasolka tonka, Wanilia.


NIN-SHAR
Nin-Shar inspirowany był wiszącymi ogrodami królowej Semiramidy w Babilonie zaliczanych do jednego z siedmiu cudów świata starożytnego, zbudowany na polecenie wielkiego króla Nabuchodonozora II (604-562 p.n.e.), który podarował je swojej żonie Amytis.
Niezwykłość wiszących ogrodów budziła podziw wszystkich ludzi współczesnych a także zdumienie i wielkie zainteresowanie potomnych. Opisywali je często historycy greccy, a od czasów Aleksandra Wielkiego zalicza się je do siedmiu cudów świata. Zostały zbudowane na polecenie wielkiego króla Nabuchodonozora II, który podarował je swojej żonie, Amytis, ponieważ po przyjeździe do Babilonu bardzo tęskniła za bujną zielenią ojczystego kraju –Medei.
Wiszące ogrody w Babilonie był to zespół ogrodów dworskich założonych na sztucznych tarasach, wspartych na wielopiętrowych, kolebkowo sklepionych budowlach.Na tarasach sypano ziemię i sadzono tam krzewy i drzewa. Drzewa wyrastały ponad murami miejskimi, stąd wrażenie, że wiszą w powietrzu.
Niejasne jest, dlaczego nazwano je imieniem Semiramidy asyryjskiej królowej, która żyła dwa wieki wcześniej.

Nos: Sidonie Lancesseur z Robertet w Grasse.
Nuty głowy: Bergamotka, Davana (Artemisia), Likier różany,
Serce: Paczula, Absolut tureckiej róży, Egipski jaśmin,
Baza: Benzoes, Wanilia Bourbon, Oud, Drewno sandałowe, Cedr Virginia, Absolut Kadzidła Frankońskiego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz