czwartek, 19 marca 2015

NEWS: English Lavender, English Rose, April Violets oraz Lily Of The Valley by YARDLEY

Yardley London to marka słynąca z luksusowych perfum i mydeł. To jedna z najstarszych znanych na świecie marek mydlarskich a zarazem perfumeryjnych. Pierwsze wzmianki o rodzie Yardley'ów pochodzą już z roku 1402.
Dom Yardley powstał w Anglii w połowie XVII wieku, panował wtedy król Karol I. Przedsiębiorczy, młody człowiek o imieniu Jonathan Yardley otrzymał nakaz królewski udostępnienia wszystkim mydła do City of London. Środki finansowe przeznaczone na ten cel pochodziły z królewskiego skarbca. Yardleyowie perfumowali je olejkiem hodowanej w angielskich ogrodach lawendy, która z czasem stała się rozpoznawalnym symbolem firmy.
Przedsięwzięcie to zostało utracone z powodu wielkiego pożaru w Londynie w 1666 roku. Ocalał tylko jeden szczegół - lawenda, którą wykorzystano do produkcji perfum i mydła.
100 lat później (1770 r.) rodzina Cleaver spowodowała, że dom perfumeryjny Yardley w Londynie znów zaczął żyć. Tworzyła mydła i podstawy perfumeryjnego biznesu znane do dzisiaj.
Mądra działalność doprowadziła do kolejnego angażu Yardley'a w biznes. Już na początku 1800 roku Yardley London był z powrotem w rękach rodziny. Od tego momentu marka rozwija się i prosperuje. Stworzyła słynną reklamę, która stała się znakiem czasu.
Do 1880 roku eksportował kosmetyki do Stanów Zjednoczonych, następnie do Australii i na cały świat. Sukces Królewskiego rodu przyczynił się do wprowadzania innowacji i nowych produktów.
Był to dowód na popularność Yardley'a oraz stabilną pozycję na rynku zapachów. W roku 1960 sercem został Londyn, a Yardely wprowadził linię zapachową dla mężczyzn. Wtedy też ikona stylu, Twiggy zostaje twarzą marki. W kolejnych latach Yardley zmieniał właścicieli i korporacje. Dzisiaj utożsamia bogate, wspaniałe dziedzictwo historyczne na czele z dumą i doświadczeniem. Dalej tworzy luksusowe produkty dla wymagających klientów z całego świata. Wieczna, klasyczna marka kosmetyków toaletowych, bazująca na świeżych, naturalnych składnikach uprawianych w różnych rejonach Anglii.
Może nazywać się królewską marką ze względu na tradycję sprzed prawie 400 lat...
Wszystkie jej produkty zawierają 95% naturalnych składników bez dodatków sztucznych parabenów itp.

W tym roku mamy przyjemność poznać cztery wiosenne pachnidła z kolekcji Contemporary Classics: English Lavender, English Rose, April Violets oraz Lily Of The Valley jako wody toaletowe od marki YARDLEY w dwóch dostępnych pojemnościach: 50ml i 125ml.
W ofercie również preparaty do pielęgnacji ciała: perfumowany talk, mydła, balsamy, lotiony, kremy do rąk.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1396809900634796&set=a.1391467044502415.1073741828.100009173986732&type=1&theater

April Violets
Nuty: Liść fiołka, cytrusy,  irys, mimoza, róża, biała brzoskwinia, nuty pudrowe, wanilia, drewno sandałowe.

English Lavender
Nuty: Bergamotka, szałwia muszkatołowa, lawenda, geranium, jaśmin, rumianek, eukaliptus, fiołek, wanilia, nuty drzewne, paczula.

English Rose
Nuty: Cytrusy, róża,  herbata,  róża, magnolia, fiołek, liść czarnej porzeczki, paczula, piżmo.

Lily Of The Valley
Nuty: Gruszka, konwalia, frezja, piżmo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz