środa, 28 stycznia 2015

Nowość: Rose Privée by L'Artisan Parfumeur

 L'Artisan ParfumeurRose Privée
Zapowiadana kwietniowa premiera marki L'artisan Parfumeur "Rose Privée" wykreowana przez Stéphanie Bakouche, we współpracy z Bertrandem Duchaufourem.

"Uderzająco piękny, kwiatowy zapach Rose Privée w nowoczesny sposób interpretuje różę majową. Ten wyjątkowy kwiat jest emblematem obszarów otaczających Grasse, epicentrum nowoczesnej perfumerii. Jest to rodzaj róży równie kruchej, co niezwykle cennej. Jej wysoką wartość powoduje to, że kwiaty z niej pochodzące zbiera się tylko i wyłącznie w okresie majowych kwitnień. Za pośrednictwem tego zapachu, L’Artisan Parfumeur wkracza do kręgu marek używających w swoich perfumach prawdziwej róży majowej."

Przepiękny absolut róży majowej stanowi centralny składnik Rose Privée, a wspierają go komplementarne nuty goździka, magnolii i lilaka. Będąc owiniętym w aromatyczny bukiet bazylii i fiołkowych liści, zapach ten ukazuje odświeżającą i dynamiczną nutę róży, która w bazie stapia się wraz z paczulą i sianem, przywołując na myśl tym samym promienie ciepłego słońca południowej Francji.
info: L'Artisan Parfumeur link

Zapach inspirowany królową kwiatów: Różą która od zawsze była jedną z najbardziej popularnych nut, jako część kwiatowego bukietu lub motyw w kompozycjach perfumowych.
Główną nutą w zapachu jest absolut Róży Majowej rosnącej na południu Prowansji znajdującej się we Francji. Absolut różany otrzymywany jest w procesie chemicznej ekstrakcji świeżych płatków zbieranych w Maju.
To pomarańczowa, pomarańczowo-czerwona lub pomarańczowo-oliwkowa gęsta ciecz o bardzo intensywnym, głębokim i bogatym zapachu róży. Jest słodka i lekko przyprawowa, z mniej lub bardziej uwydatnioną nutą cierpkiego słodkiego miodu.
Woda perfumowana dostępna będzie od Kwietnia w butikach L'Artisan Parfumeur w dwóch pojemnościach: 50 ml oraz 100 ml. Cennik w funtach odpowiednio: 77-95 £

Nuty: Bazylia, Lilak zwany potocznie bzem, Goździk, Siano, Magnolia, Absolut róży Majowej, Paczula, Liście fiołka oraz Ambra.

Zdjęcia:
http://www.cafleurebon.com/wp-content/uploads/2015/01/RosePriveeBox-Bottle.jpg
https://twitter.com/LArtisan/status/560074072563146752/photo/1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz