sobota, 12 lipca 2014

Nowość: Obscenity by Bruce LaBruce

Bruce LaBruce, właściwie Justin Stewart to kanadyjski fotograf reżyser, scenarzysta i producent wywodzący się z gejowskiego undergroundu, ma na swoim koncie kilkanaście kontrowersyjnych i prowokacyjnych projektów. Jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych filmowców niezależnych.
Alternatywnie zajmuje się tworzeniem filmów które połączyły w sobie techniki artystyczne typowe dla kina niezależnego z konwencją gejowskiej pornografii.
LaBruce jest przedstawicielem tzw. queercore'u – ruchu społeczno-kulturalnego, mającego swoje korzenie w punku. Jego celem jest radykalna afirmacja odmienności i walka z dyskryminacją mniejszości seksualnych zarówno w obrębie głównego nurtu kultury, jak i w ramach samych mniejszości. Kanadyjski reżyser, uznawany za kontynuatora myśli takich artystów jak Jean Genet, Jack Smith i John Waters, na każdym kroku podważa zastane konstrukty i schematy.
Do inspiracji jego twórczością przyznają się m.in. reżyser Gus van Sant czy Harmony Korine. 


Nowy zapachowy projekt wykreowany został przez perfumiarkę z Hamburga: Kim Weisswange. Pachnidło to rzuca na kolana obłędnym spisem nut. Wykonane zostało z 27 olejków eterycznych najwyższej jakości ostentacyjnie miesza się sacrum i profanum, w tym z kadzidłem i drewnem sandałowym połączonym z wodą święconą z Lourdes.
Wart uwagi jest również oryginalny design butelki- flakon z dodatkiem złotej wstawki ukazujący nagą kobietę w szpilkach z noszonym przez zakonnice nakryciem głowy, klęczącą na opłatku leżącym na języku :)
Limitowaną edycję Obscenity w ilości 100 numerowanych flakonów można nabyć w odpowiedniej cenie 500$


Nuty głowy: Wiciokrzew, bergamotka, śliwka, pomarańcza, asafoetida, kminek, imbir, siano, estragon
Nuty serca: Heliotrop, cyklamen, jodła, geranium, róża, tytoń, paczula, goździk, jaśmin
Nuty bazy: Kadzidło frakońskie, ambra, wetiwer, fasolka tonka, cedr, drewno sandałowe, benzoes syjamski, labdanum, oud.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz