niedziela, 13 lipca 2014

Nowość: Ahjaar Paris Gallery

AHJAAR to nowa ekskluzywna linia ośmiu niszowych perfum tworzonych z unikalnych składników a dostępnych wyłącznie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Są to zapachy, które odzwierciedlają kulturę i urok Wschodu. Każde z pachnideł symbolizuje jeden szlachetny kamień odegrywający dużą rolę w określaniu kultury na Bliskim Wschodzie, w Azji Południowej i na Dalekim Wschodzie. Uważa się, że posiadają magiczne moce. W przeszłości, kamienie szlachetne symbolizowały  zdrowie, bogactwo i dobrobyt, a także były wykorzystywane jako drogocenne prezenty dla maharadżów i sułtanów.

AHJAAR to kolekcja składająca się z królewskich, orientalnych aromatów tworzonych w oparciu o najbardziej pożądane składniki na potrzeby Bliskiego Wschodu takie jak oud, piżmo, szafran i inne. Ta nowa linia odzwierciedla filozofię Bliskiego Wschodu.


FAIROUZ oznacza Turkus.
Turkus, nazywany "kamieniem - zwycięzcą" - we wszystkich epokach był wybierany jako pełen energii talizman przez wojowników.
Kamieniowi temu przypisuje się nadzwyczaj szczęśliwe właściwości. Niebiesie turkusy zwane są również "kamieniami niebios" a ich przeznaczeniem miało być wprowadzanie zgody: pojednania wrogów i kończenia sporów, a także wyciszanie gniewu i ochrona od niego.Turkus strzeże przed negatywnymi wibracjami i zapobiega stanom lękowym. Chroni przed złym losem i wypadkami - niegdyś był to szczęśliwy kamień dla jeźdźców, dzisiaj polecany jest dla kierowców. Zapewnia noszącej go osobie jasny, zrównoważony umysł, w wyniku czego potrafi precyzyjnie formułować myśli i zrozumiale się wypowiadać. Sprzyja zachowaniu pogody ducha, dodaje optymizmu i sił witalnych.

Nuta głowy: fiołek, piżmo,
Nuty serca: mech dębowy, paczula, drewno sandałowe, wetiwer,
Nuty bazy: białe drzewa, oud.

IVORY PEARL 
Nuta głowy: benzoina
Nuty serca: labdanum z Maroka
Nuty bazy: oud z Laosu, wanilia


KAHRAMAN oznacza Bursztyn.
Kamień ten posiada ciepłe, słoneczne promieniowanie. Dla ludzi jest pomocnym przyjacielem we wszelkich życiowych sytuacjach. Zagęszcza wyższe energie tak, iż mogą one rozwinąć swoje służebne siły tak na obszarze fizycznego, jak i materialnego działania. Zapewnia pogodne usposobienie, spokojną ufność, która na płaszczyźnie fizycznej aktywizuje siły samo uzdrawiania i pomaga w osiągnięciu sukcesu w podejmowanych przedsięwzięciach. Stosowany do medytacji i pogłębiania zdolności wewnętrznego widzenia. Działa wspomagająco przy wszystkich chorobach. Odbiera szczególnie intensywnie negatywne promieniowanie z ciała.

Nuta głowy: granat
Nuty serca: drewno sandałowe
Nuty bazy: oud

NASSAK  to duży diament o wadze ponad 90 karatów znaleziony w 15 wieku w świątyni Sziwy koło Nassaku (stąd nazwa) w Indiach.

Nuta głowy: wetiwer, osmantus, paczula, imbir, balsam Tolu
Nuty serca: bergamotka, mandarynka, tytoń, anyżek, lukrecja
Nuty bazy: cukier, palisander

NEPAL
Nuta głowy: róża
Nuty serca: paczula
Nuty bazy: oud


REGENT STAR był to jeden z największych diamentów indyjskich o wadze 410 karatów znalezionych w kopalni Wschodnioindyjskiej Partial nad rzeką Kistna.
Wielokrotnie kamień zmieniał właścicieli. W 1717 roku regent Francji - książę Orleański odkupił brylant.
W efekcie kamień zmienił nazwę na "Regent". W 1722r. "Regent" zdobił koronę Ludwika XIV podczas koronacji, a Maria Antonina ozdabiała nim ponoć duży kapelusz. Przez wiele lat diament pozostawał w rękach francuskiej elity, zalśnił nawet na szpadzie Napoleona podczas jego koronacji na cesarza w 1804r. Kiedy w 1940r., wojska Hitlera zdobyły Paryż, Regent został ukryty za marmurowym kominkiem w Chateau Chambord. 
Obecnie znajduje się w skarbcu koronnym w Luwrze. 

Nuta głowy: Bułgarska róża
Nuty serca: rumianek, papirus
Nuty bazy: drewno agarowe (oud)

ROYAL SAPPHIRE
Kamień ten, podobnie jak rubin, jest odmianą korundu. Jego nazwa pochodzi zarówno od arabskiego safir, jak i greckiego sappheiros, co odnosi się do hebrajskiej Sepher - księgi, i sappir - niebieskiego kamienia.
Szafir Oprócz tego, że klejnot ten sprzyja szlachetności serca i umysłu, dobremu zachowaniu, wartościom moralnym i jest w stanie uczynić noszącego go szczęśliwym i odważnym, to ma także zdolność odpędzania złych duchów lub oddalania magicznych zaklęć, które jak wiemy były częste i powszechnie spotykane w Średniowieczu. Ale to nie wszystko. Ponieważ zawsze miał wszelkie właściwości kamienia magicznego, uważano, że może wyleczyć praktycznie ze wszystkiego.

Nuty głowy: piwonia, różowy pieprz
Nuty serca: irys, jaśmin, ylang-ylang, róża, mimoza
Nuty bazy: paczula, cedr, benzoina, oud, skóra.

VINTAGE ROSE
Nuta głowy: kardamon, cytryna, cynamon
Nuty serca: mirra, szafran, i róża
Nuty bazy: paczula, ambra, piżmo, agarowiec (oud)


Zdjęcia, info:
https://twitter.com/ParisGallery
http://musearabia.net/beauty/paris-gallery-launches-ahjaar-perfumes
http://www.dubaiprnetwork.com/pr.asp?pr=90113

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz