niedziela, 1 czerwca 2014

Nowość: MAAI Bogue Profumo

MAAI to nowy zapach włoskiej marki Bogue Profumo, który po 16 miesiącach maceracji oficjalnie został zaprezentowany podczas wieczoru 23 Maja w Grand Hotel Majestic w Bolonii.
Inspiracją do stworzenia tego dzieła był sposób nakładania i palenia kadzideł w taoistycznych azjatyckich świątyniach, których wnętrza przesiąknięte są kadzidlanymi oparami pod okiem troskliwych mnichów.
A jaki jest zapach?
Od pierwszych chwil wyczuwalny jest dość ostry aromat z delikatną domieszką chłodnej kamfory i eukaliptusa, lecz z każdą minutą stopniowo łagodnieje i staje się bardzo zmysłowy. Dymne i ziemiste nuty ustępują miejsca delikatnym nutom kwiatowym, wzbogaconym aromatem gorących przypraw oraz niewielkiej ilości ziół z aldehydami.
Ta silnie drzewna kompozycja przesycona wonnymi żywicami z przenikającymi dymnymi aromatami kadzideł unoszących się w powietrzu, nosi w sobie jakąś intrygującą tajemnicę. Zapach jest mroczny, kadzidlany, a zarazem zmysłowy i orientalny. Tworzące je drogocenne naturalne esencje przekraczają granice czasu i przestrzeni, zapraszają do zejścia w głąb samego siebie, wyciszenia oraz drogą medytacji dokonania wewnętrznej duchowej przemiany.
Twórca Gardoni ma rewelacyjnego nosa do pięknych zapachowych tworów. Przekazuje w swoich kompozycjach swoje marzenia i emocje jakie towarzyszą mu w danej chwili.
Niesamowite pachnidło które trzeba poznać! To moim zdaniem jedne z najlepszych jego perfum.

W nutach: żywice drzew, kadzidło, 100% zielonej tuberozy, aldehydy, drewno sandałowe, labdanum, róża, jaśmin, ylang-ylang, przyprawy, kamfora (i z pewnością tytoń)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz