niedziela, 23 marca 2014

Nowość: Masque Fragranze TANGO

Czwarte pachnidło MASQUE FRAGRANZETANGO” Act III Scene IV zinterpretowany przez perfumiarkę Cécile Zarokian.
Tango to taniec pełen emocji.
Jest on przede wszystkim kłótnią kochanków. Można sobie pokrzyczeć, wyładować złość a nawet rozstać się. Ale można też zatańczyć. Ponieważ taniec jest najlepszym sposobem na rozładowanie emocji.
A w tangu od ich nadmiaru aż iskrzy. Przesycony erotyzmem, dominacją i namiętnością taniec, elektryzuje partnerów bez względu na wiek, stopień zażyłości, czy status społeczny. Tango to pionowy wyraz poziomych pragnień.
 
Trzy minut pojedynku kobiety i mężczyzny staje się dla partnerów wiecznością. Tango jest wewnętrzną walką. Chciałeś/aś kiedyś uciec, ale coś cię zatrzymywało? Takie właśnie jest tango. To głęboki wir tęsknoty i odwieczna potrzeba wolności.
Jego nazwa pochodzi od słów "cum - tan - go". Tak śpiewali afrykańscy niewolnicy, tańcząc w rytm bębnów Candombe na ulicach Ameryki Południowej.
Zresztą definicja tanga dokładnie tłumaczy jego pochodzenie. Jest to "zebranie nowo przybyłych murzynów afrykańskiego pochodzenia, w czasie którego tańczy się w rytm bębnów i pałek". W XVIII wieku tango przeniosło się z ulic Argentyny do miejscowych spelun i domów publicznych. Od początku znalazło swoich zwolenników i zagorzałych przeciwników. Namiętności i dramaty na parkiecie były czymś nowym i nieprzyzwoitym, jak na tamte czasy.
Dlatego tango wzbudziło niepokój wśród salonowych gości. Tańczono je wszędzie, choć bulwersowało. Obawiano się demoralizacji społeczeństwa, głoszono sodomę i gomorę. Pius X potępił taniec, uznając go za obrzęd grzeszników. Sprzeczny charakter tanga odczuwalny był na każdym kroku. Może dlatego taniec ten, zyskał sobie tak ogromną popularność. Pół wieku później namiętne dźwięki i erotyczne akcenty trafiły do Europy. 
W 1910 do Francji przyjechał Ricardo Güiraldes, aby zatańczyć tango na oczach paryskich dostojników. 
Od razu "grzeszny" taniec zyskał sobie popularność i akceptację na europejskich salonach.
Od tej pory nic nie mogło powstrzymać fali namiętności i fascynacji, która zalała serca Europejczyków. 

Nuty TANGO: Jaśmin Sambac, turecka róża, kminek, kardamon, cynamon, ambra, bób tonka, Melilotus arvensis (słodka koniczyna), benzoina, drewno sandałowe, drewno gwajakowe, cedr.Drużyna Masque Fragranze z perfumiarką Cecile Zarokian, twórczynią "TANGO " najnowszego zapachu marki.Zdjęcia
Neos1911 - Niche and Luxury Perfumeries

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz