niedziela, 16 marca 2014

Nomad Two Worlds: Citadelle oraz Wild Fire


Perfumy „CitadelleNOMAD TWO WORLDS zainspirowane zostały twierdzą wybudowaną przez wolnych niewolników w północnym Haiti. Doskonale zachowane fortyfikacje znajdują się na szczycie porośniętego tropikalną roślinnością wzgórza w obszarze Narodowego Parku Historycznego La Citadelle (fr.Parc National Historique La Citadelle). 
Budowa fortecy, zlecona została przez haitańskiego przywódcę Henriego Christophe'a dla obrony przed wojskami Francuzów. Ciekawostką jaką można dodać jest fakt, iż była to twierdza, której budowa trwała nieustannie przez 15 lat i pochłonęła życie wielu robotników, zanim ostatecznie ukończono prace w 1820 roku. 
Grube na 4 metry i wysokie na 40 metrów mury obronne czyniły Citadelle La Ferrière niezdobytą twierdzą. Forteca ta stoi do dziś i jest świadectwem silnego ducha narodu haitańskiego.

Zapach Citadelle jest elegancką i orzeźwiającą wariacją na temat klasycznych wetiwerowych pachnideł.
W nutach zapachu znajdziemy: korzeń Haitańskiej wetywerii który bezsprzecznie rządzi, został podkreślony nagietkiem, gruszką, bergamotką, cytryną, przyprawami, ambrą, piżmem i drewnem cedrowym. Jeśli ktoś kocha długowieczny aromatyczny korzeń wetywerii w perfumach to koniecznie musi poznać ten zapach. To jeden z moich faworytów.
Wszystkie wody perfumowane z kolekcji Raw Spirit dostępne są w tzw. wersji roll-on o pojemności: 7,5 ml. Większe wersje z atomizerem zaplanowane są ten rok.Pachnidło "Wild Fire" należącej do kolekcji Raw Spirit i jest jednym z moich ulubionych marki.
Zostało zainspirowane ciepłym i zmysłowym zapachem zachodniej australijskiej pustyni. 
W otwarciu ukazuje potężne suche, drzewne akordy najwyższej jakości australijskiego drewna sandałowego który ma balsamiczny i słodko-drzewny zapach. Jest jednym z najcenniejszych składników perfum.
Aromat drewna sandałowego ma również właściwości relaksacyjne, redukuje stres i wpływa na poprawę snu. Zapachowi temu przypisuje się również właściwości afrodyzjakalne. Tu połączono go z ambrą i nutami kwiatowymi.Pachnidło esencjonalne i harmonijne, ciepłe i zmysłowo otulające ciało. 
Piękne.

Nuty: drewno sandałowe, ylang ylang, kwiat jaśminu, drewno cedrowe, ambra i piżmo.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz