środa, 19 marca 2014

Florian Caffe Aqua Admirabilis oraz Aqua Moresca

Caffè Florian, mieszcząca się pod arkadami budynku Nowej Prokuracji na Placu Świętego Marka w Wenecji została otwarta w 1720 roku i uznawana jest za najstarszą włoską kawiarnię. Choć początkowo nazywała się Caffè alla Venezia trionfante, szybko stała się znana jako Il Caffè Florian, od imienia założyciela - Floriano Francesconi.
Kawiarnia w niedługim czasie stała się popularna nie tylko dzięki wyśmienitej kawie (którą do Wenecji sprowadzono z Turcji już w 1585 roku) ale także dzięki temu, że była jedyną, z której w tamtych czasach mogły korzystać kobiety. Ceniona za doskonałą obsługę i produkty najwyższej jakości.
Zapewne było to też przyczyną, dla której słynny Giacomo Casanova bywał tam tak często. Od początku istnienia do Caffè Florian zaglądali znamienici goście – poza Casanovą, bywali w niej Goethe, Victor Hugo, Charles Dickens, Marcel Proust, Rousseau,
Igor Strawiński czy Modigliani. Kawiarnia szybko stała się też miejscem spotkań ludzi z różnych klas społecznych. 


Caffè Florian niezmiennie należy do najbardziej znanych na świecie kawiarni. Gości przyciąga nie tylko wyśmienitą kawą czy słodkościami, ale także unikalnymi wnętrzami,które zapierają dech w piersiach. Jej sale zdobią liczne malowidła – na których można podziwiać nie tylko sławnych Wenecjan, ale także obrazy kochanków czy skąpo odzianych kobiet o egzotycznej urodzie – a także wystawne boazerie i ręcznie malowane lustra.

Obecnie w kawiarni można nie tylko napić się wyśmienitej kawy ale także zrobić zakupy. Caffè Florian oferuje bowiem szeroki wybór produktów firmowych – dzisiaj oprócz wyśmienitej kawy oferuje herbatę, mnóstwo czekolad, wspaniałych ciast, wykwintnych pralin oraz wyśmienitych win, likierów, konfitur a także porcelanę i co najważniejsze: perfumy, zapachowe świeczki i zapachy do pomieszczeń:)
Produkty dostępne jedynie w ekskluzywnych butikach oraz na stronie marki:
www.caffeflorian.com.

"Aqua Admirabilis"
Nuty: gorzka pomarańcza, cytryna, bergamotka, jaśmin, lilia i ambra.

"Aqua Moresca" to bogaty zapach wykonany z najwyższej jakości naturalnych olejków eterycznych. Z nutami złotej ambry, akcentami gorzkiej pomarańczy, szafranu, 
cennym kadzidłem i mirrą, drewnem sandałowym, kawą i ciemną czekoladą.

info, zdjęcia:
Vu Mag
http://www.virtualtourist.com/travel/Europe/Italy/Veneto/Venice-140867/Things_To_Do-Venice-Caffe_Florian-BR-1.html
http://www.turistum.com/cafe-florian-de-venecia/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz